Výzdoba bytu

Tip: Počasie na VianoceZa čias našich babičiek a mamičiek muselo byť pred Vianocami kompletne vygruntované, umyté okná, prezlečené postele a ešte pomaly v predvečer Štedrého dňa sa leštil nábytok. Ak nechete prežiť predvianočný čas v zhone a pritom mať byt uprataný, stačí si prácu rozumne naplánovať. Okná je možné umyť už v novembri, za ten jeden mesiac sa zase toľko nezaprášia a na Vianoce špinavé nebudú. Nejaké špeciálne gruntovanie nie je potrebné a kto upratuje doma priebežne, upratuje v období Vianoc rovnako ako inokedy v roku a byt bude mať čistý. Ten, kto je skutočne veľmi časovo zaneprázdnený a potrebuje väčšie upratovanie, môže využiť služieb niektorých zo špecializovaných upratovacích firiem.

Čistý byt je možné skrášliť vianočnou výzdobou. Blikajúce svetielka v oknách pomaly miznú a nahrádzajú ich obrázkové aplikácie. Papierníctva ponúkajú široký výber obrázkov do okien, rôzne zavesovacie dekorácie je možné kúpiť apr. v obchodných domoch OBI alebo doma vyrobiť z papiera. Nápady a predlohy nájdete napr. v knížkach radu TOPP.

V mnohých rodinách sa vyrábajú alebo kupujú adventné vence so sviečkami. Dávajte pozor na bezpečnostné upevnenie sviečok a sviečky nenechávajte nikdy horieť bez dozoru.

Ozdobená vetvička ihličnanu vo váze, rozkvitnutá vianočná hviezda, krásne sviečky a voňavé cukrovinky, to všetko podčiarkne kúzelnú atmosféru vašich Vianoc.

Adventný veniec - vianočné dekorácie
Adventný veniec Váš byt ozdobí a ešte prevonia. Každá zo sviečok zastupuje jednu adventnú nedeľu.

Slávnostná tabuľa - vianočné dekorácie
Slávnostnú tabuľu skrášlia vianočne naaranžované sviečky.Vianoce 2016 © info@vasevanoce.cz, Počasí, Počasie, Vánoce